Breaking news

Nasze publikacje nagrodzone w konkursie "Gaudeamus – nagroda SWSW" 2023

Podczas XXVI Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie naszemu wydawnictwu po raz kolejny przyznano nagrodę w konkursie "Gaudeamus – nagroda SWSW" za publikację "Atomy. Od filozoficznej idei do fizycznej realności" autorstwa Jana Grzegorza Małeckiego oraz wyróżnienie za walory edytorskie dla publikacji "Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej" autorstwa Agnieszki Adamowicz-Pośpiech.

Wyróżnienie ACADEMIA 2023

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie ACADEMIA 2023 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej za publikację "Metafizyka dla neurotyka. Czym jest i czym mógłby być coaching filozoficzny?" autorstwa Marcina Fabjańskiego.

Nagroda im. Adama Heymowskiego za publikację "Rycerstwo opolskie do połowy XV wieku"

20 kwietnia 2023 r., w dniu otwarcia obrad II Kongresu Heraldyki Polskiej w Warszawie, odbyło się wręczenie Nagrody im. Adama Heymowskiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Heraldyczne.

Laureatem Nagrody przyznanej w 2022 r. został dr Maciej Woźny z naszego Instytutu, który otrzymał ją za książkę "Rycerstwo opolskie do połowy XV wieku" (Katowice 2020).

Nasze publikacje nagrodzone na Poznańskich Targach Książki 2023

Podczas Poznańskich Targów Książki 2023 dwie publikacje wydane przez nasze wydawnictwo zdobyły nagrody. W konkursie na najlepszą książkę akademicką nagrodę specjalną otrzymała publikacja "Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej" autorstwa Agnieszki Adamowicz-Pośpiech. W konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks.

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor I. Lepalczyk w roku 2022 dla książki „Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej”

Publikacji wydanej przez nasze wydawnictwo " Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej" autorstwa Elżbiety Górnikowskiej-Zwolak przyznano wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace badawcze z zakresu pedagogiki społecznej w roku 2022.

 

Autorce dr hab. Elżbiecie Górnikowskiej-Zwolak serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor I. Lepalczyk w roku 2022 dla książki „Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej”

Publikacji wydanej przez nasze wydawnictwo " Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej" autorstwa Elżbiety Górnikowskiej-Zwolak przyznano wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace badawcze z zakresu pedagogiki społecznej w roku 2022.

 

Autorce dr hab. Elżbiecie Górnikowskiej-Zwolak serdecznie gratulujemy!

Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych dla książki „Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych granicznych ośrodków kolejowych Polski”

Naszemu wydawnictwu przyznano nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych za publikację "Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych granicznych ośrodków kolejowych Polski" autorstwa Weroniki Dragan podczas XV Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2022.

Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką i Naukową ACADEMIA dla książki „Moja mapa. Tworzenie map w technologiach geoinformacyjnych...”

Nasze wydawnictwo zostało po raz kolejny docenione. Podczas XIII Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019 otrzymaliśmy Wyróżnienie Rektora Politechniki Warszawskiej za publikację „Moja mapa. Tworzenie map w technologiach geoinformacyjnych.

Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2018 dla Arkadiusza Pulikowskiego za książkę „Modelowanie procesu wyszukiwania informacji naukowej”

Podczas Warszawskich Targów Książki 2019 przyznano Nagrodę Naukową Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich im. Adama Łysakowskiego za rok 2018. Dr hab. Arkadiusz Pulikowski otrzymał nagrodę główną! Nagrodę przyznano w kategorii „prace o charakterze teoretycznym, metodologicznym, źródłowym” za wydaną przez nasze Wydawnictwo książkę „Modelowanie procesu wyszukiwania informacji naukowej.

Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania dla książki „Historia odkryć pierwiastków chemicznych”

Podczas Poznańskich Targów Książki 2019 naszemu wydawnictwu przyznano kolejne już wyróżnienie za publikację "Historia odkryć pierwiastków chemicznych" autorstwa prof. Jana Grzegorza Małeckiego w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

 

Dr hab. prof. UŚ Jan Grzegorz Małecki jest profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Krystalografii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ.

Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dla książki „Moja mapa. Tworzenie map w technologiach geoinformacyjnych...”

Podczas Poznańskich Targów Książki 2019 naszemu wydawnictwu przyznano kolejne już wyróżnienie za publikację "Moja mapa. Tworzenie map w technologiach geoinformacyjnych. Przewodnik uzupełniający do laboratoriów z podstaw kartografii" autorstwa dr Joanny Ewy Szafraniec w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

 

Wyróżnienie w konkursie ACADEMIA 2018 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej dla książki „S jak Śląsk – Superbohaterowie po śląsku”

Podczas 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA naszemu wydawnictwu przyznano kolejne już wyróżnienie za publikację "S jak Śląsk – Superbohaterowie po śląsku" autorstwa Marka Głowackiego w konkursie ACADEMIA 2018 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej.

 

Dr Marek Głowacki pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rysunku Instytutu Sztuki w Cieszynie, gdzie prowadzi pracownię z rysunku.

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w roku 2018 dla książki „S jak Śląsk – Superbohaterowie po śląsku”

Podczas 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie za publikację " S jak Śląsk – Superbohaterowie po śląsku" autorstwa Marka Głowackiego w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w roku 2018.

 

Dr Marek Głowacki pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rysunku Instytutu Sztuki w Cieszynie, gdzie prowadzi pracownię z rysunku.

Wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2017 dla książki „Technokultura i jej manifestacje artystyczne. Medialny świat hybryd i hybrydyzacji”

Podczas 8. Warszawskich Targów Książki naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2017 za publikację autorstwa Piotra Zawojskiego „Technokultura i jej manifestacje artystyczne. Medialny świat hybryd i hybrydyzacji”

Opracowanie graficzne książki Natalia Pietruszewska, redakcja Magdalena Kopeć.

Wyróżnienie cieszy szczególnie, gdyż do konkursu w tym roku zgłoszono rekordową liczbę 132 publikacji z 55 wydawnictw.

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki dla książki „Rozumienie systemu w filozofii pokantowskiej”

Podczas 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w roku 2017 za publikację autorstwa Andrzeja J. Norasa „Rozumienie systemu w filozofii pokantowskiej”.

Zasady finansowania kosztów egzemplarzy autorskich i promocyjnych

Szanowni Państwo,

od dnia 28 kwietnia 2015 roku obowiązują nowe zasady finansowania kosztów egzemplarzy obowiązkowych, autorskich, promocyjnych oraz egzemplarzy dla członków rad redakcyjnych i recenzentów w przypadku publikacji niekomercyjnych wydanych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 

100/100 LUTOSŁAWSKI – rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego

Książka Agnieszki Kopińskiej „Fortepian w twórczości Witolda Lutosławskiego. Rola czynnika percepcyjnego w interpretacji wykonawczej. W setną rocznicę urodzin kompozytora” wpisuje się w trwający właśnie Rok Witolda Lutosławskiego. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w setną rocznicę urodzin kompozytora.

Nicowanie świata. Zdania z Szekspira

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego ukazała się długo oczekiwana publikacja autorstwa Tadeusza Sławka: Nicowanie świata. Zdania z Szekspira. Książka jest próbą przedstawienia współczesnego odczytania dramatów Williama Szekspira. Autor bardziej koncentruje się na śledzeniu myśli i wątków obecnych w dziełach Szekspira, niż na wyodrębnianiu i analizowaniu poszczególnych sztuk. Powstaje w ten sposób mozaika, z których czytelnik może złożyć swój własny portret myślowy Szekspira. Zapraszamy do lektury i zakupu.

Kroatywni

Nakładem naszego wydawnictwa ukazał się zbiór Kroatywni. Dramat chorwacki po 1990 roku, pod redakcją Katarzyny Majdzik, Leszka Małczaka i Anny Ruttar. Na przeszło 600 stronach zostało opublikowanych 11 utworów dramatycznych autorów młodego i średniego pokolenia. Jest to pierwszy w Polsce tak obszerny projekt translatorski, poświęcony dramatowi chorwackiemu. Publikacja powstała dzięki pracownikom Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego i dofinansowaniu Ministerstwa Kultury Republiki Chorwackiej. Mecenat nad antologią objęło miasto Katowice.