„Nowa Biblioteka. New Library. Usługi, Technologie Informacyjne i Media” 2019. Nr 2 (33): Systemy biblioteczne i informacyjne w Polsce i na świecie

red. Justyna Adamus-Kowalska
ISSN:
e-czasopismo

Egzemplarz bezpłatny (PDF)

Alessandra Citti: The library system at the University of Bologna. Focus on cooperation (PDF)

Monika Cołbecka: Usługi informacyjne archiwów – próba definicji (PDF)

Justyna Adamus-Kowalska: Polityka państwa polskiego w zakresie postępowania z dokumentacją elektroniczną oraz wdrażanie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) w kontekście informatyzacji (PDF)

Aleksandra E. Adamczyk, Renata Mateusiak, Michał Tomaszek: Bibliografia Dorobku Pracowników Uniwersytetu Śląskiego – zmiany systemowe i techniczne (PDF)

Katarzyna Janczulewicz: Między kartką a ekranem: cyfrowe eksperymenty z medium książki w Polsce / Piotr Marecki. – Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, cop. 2 018. – 186, [1] s . : i l. ; 2 5 cm. – (Biblioteka XXII-Wieku). – ISBN 978-83-233-4491-9. – ISBN 978-83-233-9857-8 (PDF)

Anna Małgorzata Kamińska: Hello world: jak być człowiekiem w epoce maszyn / Hannah Fry, przekład Sebastian Musielak. – Kraków: Wydawnictwo Literackie, cop. 2019. – 307, [4] s. : il. ; 21 cm. – ISBN 978-83-080-6819-9 (PDF)

Joanna Caban: Seminarium PolBit „Użytkownik zagraniczny w bibliotece” (Lublin, 25–26 października 2018 r.) (PDF)

Dorota Siwecka: XII Ogólnopolska Konferencja z cyklu „Automatyzacja bibliotek” pt.: „Biblioteki w cyberprzestrzeni: Inspiracje Światowego Kongresu IFLA Wrocław 2017” (Warszawa, 13–14 listopada 2018 r.) (PDF)

Hanna Kościuch, Jolanta Żochowska: Konferencja jubileuszowa „Biblioteki Podlasia i Polski północno-wschodniej. Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość” z okazji pięćdziesięciolecia Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia (Białystok, 15–16 listopada 2018 r.) (PDF)

Magdalena Kokosińska: Konferencja z cyklu „Fenomenalna Biblioteka” – „Express Yourself” (Łódź, 19–20 listopada 2018 r.) (PDF)

Martyna Król, Katarzyna Szmidt: XII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Kół Naukowych Bibliotekoznawców „Ludzie, idee, instytucje w przestrzeni biblioteczno-edukacyjnej” (Katowice, 20 listopada 2018 r.) (PDF)

Daniela Brzóska: Sprawozdanie z działalności Koła Naukowego Infologów przy Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2018 r. (PDF)