18 marca - 10 kwietnia 2020 - Wydawnictwo UŚ pracuje w trybie zdalnym

Zgodnie z ogłoszoną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nowelizacją w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-dla-rektorow-w-zwiazku-z-ogranic...):

 

Zespół Wydawniczy oraz Zespół Administracyjno-Dystrybucyjny Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w dniach 18 marca - 10 kwietnia 2020 będą pracować w pełni zdalnie.

 

Dyżury pełnić będą pracownicy Biura Wydawnictwa (w budynku przy ul. Bankowej 5 - poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, godz. 10:00-13:00), serdecznie prosimy jednak o kontakt osobisty tylko w awaryjnych przypadkach.

 

Wstrzymujemy sprzedaż publikacji papierowych.

 

Adresy e-mailowe do pracowników Wydawnictwa znaleźć można m.in. na stronie https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/2071.

 

Zachęcamy do korzystania z publikacji w wersji elektronicznej - na przyszły tydzień planujemy promocję naszych e-booków.

 

Przypominamy także, że - jako że gorąco popieramy ideę wolnego dostępu - nasze publikacje przekazujemy do Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego, gdzie są rozpowszechniane w formule open access już po upływie 12 miesięcy od daty publikacji (w przypadku starszych publikacji - po 18 miesiącach). Pula otwartych publikacji stale się powiększa, już teraz znajdą tam Państwo kilka tysięcy monografii, rozdziałów i artykułów, a stale wgrywane są kolejne. Co więcej, od 2019 roku wszystkie nasze czasopisma publikowane są w formule wolnego dostępu.

 

Gdy będą znane jakiekolwiek informacje odnośnie do funkcjonowania wydawnictwa w dalszych dniach – poinformujemy Państwa niezwłocznie.