Czytaj po polsku. T. 2: Henryk Sienkiewicz: „Latarnik”, „Janko Muzykant”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących. Wyd. 6.

develop. Aleksandra Achtelik, develop. Wioletta Hajduk-Gawron
Place edition:
Year edition:
978-83-226-1391-7
ISSN:
Editor:
Page count:
Dimensions:
Cover:
Product number:
PS 221
Others:
ćwiczenia, słowniczek, klucz do ćwiczeń
Edition:
Type of publication:
skrypt, seria
Language:

On-line version

Kup lub wypożycz na ibuk.pl

Czytaj po polsku. T. 2: Henryk Sienkiewicz: „Latarnik”, „Janko Muzykant”. Wyd. 4. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących (całość)

Prezentowana książeczka to materiał pomocniczy do nauki języka polskiego jako obcego. Przeznaczona jest dla osób początkujących (opracowanie składa się z 300 słów), które chcą poznać polską klasykę literacką i wzbogacić swój zasób słownictwa. Książeczka zawiera skrócone wersje nowel Latarnik oraz Janko Muzykant autorstwa Henryka Sienkiewicza, a także zestawy ćwiczeń, których celem jest doskonalenie świeżo zdobytej przez obcokrajowców wiedzy językowej oraz ogólnokulturowej.

W tomie zamieszczono słowniczek zawierający wszystkie wyrazy użyte w tekstach opowiedzianych nowel (w formach gramatycznych, w jakich wystąpiły w tekście, i wzbogacone o gramatyczne informacje, np. formy podstawowe, tj. słownikowe, czy rekcje, a więc wiadomości przydatne dla osób uczących się języka polskiego).

Nagrania obu tekstów: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-02-henryk-sienkiewicz-latarnik-janko-muzykant-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezykapolskiego-jako-obcego-edycja-dla-poczatkujacych-poziom/