Monografie "Kształtowanie układów urbanistycznych..." Weroniki Dragan i "A jeśli nie trzeba się uczyć…" Tadeusza Sławka nominowane do nagrody Gaudeamus

W roku 2022 wśród dziesięciu książek nominowanych do nagrody Gaudeamus znalazły się aż dwie wydane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego: "Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych kolejowych ośrodków granicznych Polski" Weroniki Dragan oraz "A jeśli nie trzeba się uczyć…" Tadeusza Sławka. Nagroda jest przyznawana przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych oraz Targi w Krakowie w celu promowania uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych.

Z niecierpliwością czekamy na 27 października, kiedy to podczas otwarcia 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie poznamy ostateczny werdykt jury.