Czytaj po polsku. T. 10: Olga Tokarczuk: „Szafa”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom B2/C1). Wyd. 2.

oprac. Bożena Szałasta-Rogowska
978-83-8012-685-5
ISSN:
Nakład:
dostępny (wersja papierowa)
Wymiary:
Oprawa:
Numer pracy:
PS 213
Inne:
kolorowe ilustr., ćwiczenia, klucz do ćwiczeń
skrypt, seria

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość:

Czytaj po polsku. T. 10: Olga Tokarczuk: „Szafa”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom B2/C1) (całość)

Ukazujący się w serii „Czytaj po polsku” tom Szafa Olgi Tokarczuk skierowany jest do osób uczących się języka polskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B2) oraz zaawansowanym (C1). Z książeczki tej mogą korzystać zarówno studenci, chcący samodzielnie doskonalić swój język, jak i nauczyciele podczas pracy z grupą lektoratową.

Tom zawiera sylwetkę twórczą Olgi Tokarczuk, krótkie streszczenie opowiadania oraz pełny, oryginalny jego tekst, opatrzony słowniczkiem, w którym objaśniono trudniejsze słowa i zwroty pojawiające się w opowiadaniu. Z kolei część ćwiczeniowa, podzielona – jak zwykle w tej serii – na partię Przygotowanie do lektury oraz Po przeczytaniu, została poszerzona w niniejszym tomie m.in. o ćwiczenia wspomagające analizę i interpretację tekstu literackiego oraz wzbogacające go konteksty kulturowe.

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-10-olga-tokarczuk-szafa-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-zaawansowanych-poziom-b2c1/