„Nowa Biblioteka. New Library. Usługi, Technologie Informacyjne i Media” 2019. Nr 3 (34): Z zagadnień otwartej nauki

red. Anna Matysek
ISSN:
e-czasopismo

Egzemplarz bezpłatny (PDF)

Natalia Pamuła-Cieślak: Wybrane elementy architektury informacji platform wydawniczych czasopism otwartych a standardy publikowania naukowego na przykładzie Akademickiej Platformy Czasopism (PDF)

Urszula Knop: Open Access w zarządzaniu informacją i udostępnianie zasobów naukowych – Web of Science (PDF)

Magdalena Karciarz, Joanna Wróbel: Analiza użyteczności wybranych polskich serwisów internetowych z zakresu Open Access za pomocą narzędzia Lighthouse (PDF)

Aneta Drabek, Grażyna Razik: Repozytorium RE-BUŚako miejsce upowszechniania dorobku naukowego pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Komunikat (PDF)

Anita Tomanek: Obsługa bazy Bibliografia Regionalna Biblioteki Śląskiej – jej zawartość oraz funkcjonalności (PDF)

Izabela Kochańczyk: Multimedia, technologie, gry planszowe i ich wykorzystanie na przykładzie działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (PDF)

Marlena Gęborska: Zarządzanie biblioteką / pod red. Mai Wojciechowskiej. – Warszawa: Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2019. – (Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 189). – 684 s.: il.; 24 cm. – ISBN 978-83-65741-26-4 (PDF)

Katarzyna Janczulewicz: Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego w pięćdziesięciolecie istnienia / red. Maria Kycler, Dariusz Pawelec, Bogumiła Warząchowska. – Katowice : Oficyna Wydawnicza Wacław Walasek, 2018. – 415, [1] s. : il. czarno-białe, 20x20 cm. – (Biblioteka Otwarta). – ISBN 978-83-65694-58-44 (PDF)

Edyta Kosik: Baśń w życiu dziecka: cechy, funkcje, rola baśni w życiu dziecka, baśnioterapia: poradnik / Katarzyna Hryniewicka. – Warszawa: Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2019. – 48 s.: il.; 21 cm. – (Biblioteczka „Poradnika Bibliotekarza” ; 33). – ISBN 978-83-65741-23-3 (PDF)

Karina Nabiałczyk: Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Big Data w humanistyce i naukach społecznych” (Wrocław, 22–23 listopada 2018 r.) (PDF)

Dorota Matysiak: X Konferencja Korporacji Bibliotekarzy Wrocławskich „Nowe zmiany a kondycja bibliotek” (Wrocław, 30 listopada 2018 r.) (PDF)

Dominika Panek: Seminarium „Dokumenty życia osobistego jako źródło informacji w badaniach naukowych” (Katowice, 23 stycznia 2019 r.) (PDF)

Weronika Kortas: I Ogólnopolska Konferencja Naukowa WIAD19 „Projektowanie dla Różnorodności” (Toruń, 23 lutego 2019 r.) (PDF)

Mariola Nawrocka, Iwona Piwońska: Seminarium PolBiT „Social media jako element komunikacji i marketingu w bibliotekach akademickich” (Warszawa, 26 marca 2019 r.) (PDF)

Edyta Kosik: XV Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego „»Strzeż się człowieka jednej księgi« (św. Tomasz z Akwinu) – różnorodność atutem bibliotek” (Tychy, 26 marca 2019 r.) (PDF)

Olga Forlicz, Julia Banduch: Ogólnopolskie Targi EDUKACJA (Katowice, 26–27 marca 2019 r.) (PDF)

Alicja Paruzel: „70 lat drukiem i bitami spisane” Jubileusz 70-lecia Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej XLII Forum Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach (Częstochowa, 4 kwietnia 2019 r.) (PDF)