Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek na UŚ

18 czerwca 2015 roku obchodzimy w Polsce po raz dwunasty Ogólnopolskie Święto  Wolnych Książek. W ramach akcji Uniwersytetu Śląskiego „Wolna książka – bookcrossing na UŚ” już od dzisiaj można wymieniać się książkami w nowych "wolnych wypożyczalniach" w Katowicach: Bistro w bibliotece, Kafej, Śląska Prażalnia Kawy, Prokultura. We wszystkich miejscach znajdują się książki zebrane na wszystkich wydziałach i w jednostkach Uniwersytetu Śląskiego. Na nowych właścicieli czeka ok. 300 książek.

Z okazji święta zapraszamy również do udziału w konkursie „Poznaj po środku okładkę kotku" na fanpage’u Uniwersytetu Śląskiego na Facebooku. Pięć osób, które rozpoznają największą ilość książek będzie nagrodzonych książkami ufundowanymi przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły na fanpage’u.