Aktualności

Do 40% rabatu na nasze ebooki na ibuk.pl oraz w księgarni PWN

Do 8 października 2023 r. do 40% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl oraz księgarnia PWN.

 

Miłej lektury!

Kondolencje

Z głębokim bólem i smutkiem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki

Alicji Załęckiej

Była wieloletnim pracownikiem Drukarni,

a następnie Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego

Jako ciepła, pogodna, życzliwa i bardzo dzielna

pozostanie w naszej pamięci

Jej Najbliższym

składamy wyrazy współczucia

 

Po prostu pracować. Pamięci Jolanty Wadowskiej-Król (zm. 18 czerwca 2023)

Wszystko zaczęło się od reportażu Ołowiane dzieci Michała Jędryki. Jego bohaterka, odważna Królowa z Szopienic, postanowiła uratować przed ołowicą dzieci. Jędryka opisywał nie tylko heroiczną działalność Jolanty Wadowskiej-Król w latach siedemdziesiątych XX wieku, ale i swoją własną, niełatwą biografię ocalałego. Później potoczyło się wszystko już bardzo szybko.

Do 50% rabatu na nasze ebooki na ibuk.pl oraz w księgarni PWN

Do 24 czerwca 2023 r. do 50% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl oraz księgarnia PWN.

 

Miłej lektury!

Wyróżnienie ACADEMIA 2023

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie ACADEMIA 2023 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej za publikację "Metafizyka dla neurotyka. Czym jest i czym mógłby być coaching filozoficzny?" autorstwa Marcina Fabjańskiego.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu NOWE KSIĄŻKI

Teatr Śląski i Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na spotkanie z cyklu NOWE KSIĄŻKI, które będzie dotyczyć wydanej przez nas publikacji Nie/podległości i transformacje. Szkice o stuleciu męskiego niepokoju 1918–2018 autorstwa dr. hab. prof. UŚ Wojciecha Śmiei. Wydarzenie odbędzie się 22 maja o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego. Podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę z autografem autora.

Do 47% rabatu na nasze ebooki na ibuk.pl oraz w księgarni PWN

Do 28 maja 2023 r. do 47% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl oraz księgarnia PWN.

 

Miłej lektury!

Nagroda im. Adama Heymowskiego za publikację "Rycerstwo opolskie do połowy XV wieku"

20 kwietnia 2023 r., w dniu otwarcia obrad II Kongresu Heraldyki Polskiej w Warszawie, odbyło się wręczenie Nagrody im. Adama Heymowskiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Heraldyczne.

Laureatem Nagrody przyznanej w 2022 r. został dr Maciej Woźny z naszego Instytutu, który otrzymał ją za książkę "Rycerstwo opolskie do połowy XV wieku" (Katowice 2020).

PRZERWA W REALIZACJI ZAMÓWIEŃ OD 26 KWIETNIA 2023

Uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie rozpoczną się przenosiny magazynu naszego wydawnictwa. Zamówienia złożone do 25 kwietnia 2023 włącznie zostaną przez nas zrealizowane przed przeprowadzką. Późniejsze zamówienia będą realizowane po przeniesieniu magazynu do nowej lokalizacji. Przepraszamy za wszelkie niedogodności – i podwójnie gorąco zachęcamy do korzystania w czasie przeprowadzki z naszej oferty elektronicznej.

Wielkanocny kiermasz książkowy - wszystkie nasze e-booki za 6,90 zł

Także w tym roku wraz z ebookpoint.pl gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wielkanocnym kiermaszu książkowym. Od 4 kwietnia 2023 do 10 kwietnia 2023 tysiące e-booków i audiobooków można nabyć w znacznie obniżonych cenach.

 

Chcemy, żeby nasze książki były jak najszerzej dostępne i jak najczęściej czytane. Dlatego zdecydowaliśmy, że w ramach akcji WSZYSTKIE nasze e-booki będzie można nabyć w wyjątkowo niskiej cenie - za 6,90 zł.

 

Do 40% rabatu na nasze ebooki na ibuk.pl oraz w księgarni PWN

Do 22 marca 2023 r. do 40% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl oraz księgarnia PWN.

 

Miłej lektury!

Nasze publikacje nagrodzone na Poznańskich Targach Książki 2023

Podczas Poznańskich Targów Książki 2023 dwie publikacje wydane przez nasze wydawnictwo zdobyły nagrody. W konkursie na najlepszą książkę akademicką nagrodę specjalną otrzymała publikacja "Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej" autorstwa Agnieszki Adamowicz-Pośpiech. W konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks.

Zapraszamy na Poznańskie Targi Książki 2023

Szanowni Państwo, 

w dniach 10-12 marca 2023 odbędą się Poznańskie Targi Książki. Wszystkie publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego będzie można kupić z rabatem w wysokości 20%, szukajcie ich na stoisku Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych (pawilon 7, stoisko 6). Serdecznie zapraszamy, wstęp na targi bezpłatny.

Nasze publikacje nagrodzone w konkursie "Gaudeamus – nagroda SWSW" Kraków 2022

Podczas XXV Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie naszemu wydawnictwu przyznano nagrodę w konkursie "Gaudeamus – nagroda SWSW" za publikację "A jeśli nie trzeba się uczyć…" autorstwa Tadeusza Sławka oraz wyróżnienie za publikację "Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych granicznych ośrodków kolejowych Polski" autorstwa Weroniki Dragan.

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor I. Lepalczyk w roku 2022 dla książki „Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej”

Publikacji wydanej przez nasze wydawnictwo " Polityka – edukacja – płeć kulturowa. Z perspektywy antropogiki społecznej" autorstwa Elżbiety Górnikowskiej-Zwolak przyznano wyróżnienie w konkursie o nagrodę ŁTN im. Profesor Ireny Lepalczyk za prace badawcze z zakresu pedagogiki społecznej w roku 2022.

 

Autorce dr hab. Elżbiecie Górnikowskiej-Zwolak serdecznie gratulujemy!

50% rabatu na nasze ebooki na ibuk.pl oraz w księgarni PWN

Do 20 stycznia 2023 r. 50% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl oraz księgarni PWN. Link do oferty promocyjnej: https://www.ibuk.pl/wyd.../1692/2/60/uniwersytet-slaski.html

Miłej lektury!

UWAGA!!! WSZYSTKIE NASZE E-BOOKI ZA 6,90 ZŁ

Od 2 do 5 stycznia 2023 trwa największa akcja promocyjna na e-book

#ZACZYTANI2023

W jej ramach wszystkie nasze e-booki można kupić za jedyne 6,90 zł.

Zachęcamy do lektury:

PRZERWA W REALIZACJI ZAMÓWIEŃ (19 grudnia 2022 - 12 stycznia 2023)

 

Szanowni Państwo,

 

jak co roku w pierwszych dwóch tygodniach stycznia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przewidziane są zmiany systemowe dotyczące dokumentów księgowych oraz przegrywanie bazy systemu SAP. W szczególności wystawianie faktur dotyczących roku 2023 w całej uczelni, czyli także w Wydawnictwie, będzie możliwe dopiero od 13 stycznia 2023 roku. Do migracji danych musimy się przygotować. W związku z tym zamówienia dokonane w dniach od 19 grudnia 2022 r. do 12 stycznia 2023 r. będą realizowane od 13 stycznia 2023 r., zgodnie z kolejnością wpływu.

Do każdego zamówienia można dobrać sobie książkę gratis!

Złóż zamówienie na dowolną naszą publikację, a będziesz mógł dodać do swojego zamówienia 1 bezpłatny egzemplarz drukowany książki "Nauczyciele – nauczycielom. Przestrzenie edukacji", należącej do serii Nowa Edukacja. Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz, wystarczy wejść na stronę publikacji "Nauczyciele – nauczycielom. Przestrzenie edukacji" i dodać ją do swojego koszyka. Liczba bezpłatnych egzemplarzy jest ograniczona, będą dodawane do przesyłek do wyczerpania zapasów.

Do 45% rabatu na ofertę akademicką na ibuk.pl

Do 30 listopada 2022 r. do 45% rabatu na nasze publikacje w wersji elektronicznej dostępne w ibuk.pl. Link do oferty promocyjnej: https://www.ibuk.pl/wydawca/1692/f:_1692_/uniwersytet-slaski.html

Miłej lektury!

Strony