Sposoby płatności

Za pobraniem

Niestety Wydawnictwo UŚ nie wysyła książek za zaliczeniem pocztowym. Osoby zainteresowane zakupem książek w ten sposób prosimy o kontakt z księgarniami, które współpracują z Wydawnictwem UŚ. Dane kontaktowe podajemy w sieci sprzedaży.

Przedpłata - PayU

W naszej księgarni internetowej indywidualne zamówienia przyjmujemy do realizacji po dokonaniu przez Państwa przedpłaty. Po skompletowaniu zamówienia, system wylicza koszt Państwa zamówienia wraz z kosztami przesyłki. Następnie wybierają Państwo sposób zrealizowania przedpłaty. W tym momencie oczekujemy 14 dni na wpłatę pieniędzy. Po tym terminie nieopłacone zamówienia anulujemy. Korzystamy z usług firmy oferującej szybkie i bezpieczne płatności internetowe. Obecnie obsługuje nas firma PayU.pl, informacje o wadach i zaletach poszczególnych sposobów płatności znajdą państwo tutaj, zachęcamy do zapoznania się z ich charakterystyką.

Mają Państwo do wyboru kilka opcji:

  • przekaz pocztowy

System płatności wygeneruje blankiet przelewu pocztowego. Będzie on zawierał wszystkie dane niezbędne do zrealizowania płatności: numer konta, specjalnie wygenerowany do Państwa zamówienia, tytuł płatności oraz Państwa dane. Na podstawie tego druku mogą Państwo sami zrealizować płatność wg własnego uznania – na poczcie, w banku lub korzystając z bankowości elektronicznej. Państwa zamówienie będzie przekazane do realizacji po potwierdzeniu przez firmę obsługującą płatności Państwa wpłaty (najczęściej do 3 dni roboczych od dokonania przez Państwa płatności w dowolnym punkcie).
Cena za dokonanie takiej wpłaty jest zależna od punktu, w którym Państwo zdecydują się zrealizować przekaz.

  • płatność kartą

System płatności PayU.pl obsługuje zarówno kasy Visa, jak i MasterCard. Płatność kartą to wygodna usługa umożliwiająca dokonanie płatności kartami: kredytową, debetową lub przedpłaconą za zakupione towary lub świadczone usługi. Aby w pełni przeprowadzić transakcję płatności kartą, system PayU poprosi Państwa o podanie danych związanych z Państwa kartą, a potrzebnych do dokonania płatności. Po otrzymaniu informacji zwrotnej z portalu PayU o zrealizowaniu płatności, Państwa zamówienie będzie przekazane do realizacji. Zazwyczaj potwierdzenie wpłaty kartą przychodzi do nas w ciągu kilku minut, najpóźniej w ciągu 24 h od momentu dokonania przez Państwo wpłaty.
Płatność kartą ma globalny zasięg - może służyć do zakupów w kraju i za granicą, niezależnie od rodzimej waluty, co stanowi idealny sposób na regulowanie płatności dla klientów zagranicznych.

  • przelew elektroniczny Pay-by-link

Jest to rozwinięcie idei zwykłego przelewu internetowego.Od e-przelewu różni się przede wszystkim tym, że podczas kupowania w e-sklepie klient otrzymuje link prowadzący bezpośrednio do strony płatności banku. Po zalogowaniu się do konta kupujący trafia na stronę z formularzem zlecenia przelewu, który jest już automatycznie wypełniony wszystkimi niezbędnymi danymi – numerem rachunku, danymi odbiorcy i kwotą przelewu. Realizacja tego typu płatności z punktu widzenia kupującego polega jedynie na zalogowaniu do banku i potwierdzeniu przelewu poprzez wpisanie odpowiedniego kodu.
Aktualnie dostępne są następujące formy:

– mTransfer, realizowany ONLINE

– MultiTransfer, realizowany ONLINE

– Płacę z Inteligo, realizowany ONLINE

– Przelew24, realizowany ONLINE

– Płacę z iPKO, realizowany ONLINE

– Płacę z Alior Sync, realizowany ONLINE

– Płacę z Alior Bank, realizowany ONLINE

– Płać z Nordea, realizowany ONLINE

– Pekao24Przelew, realizowany ONLINE

– Przelew Online Crédit Agricole, realizowany ONLINE

– Przelew z Millennium, realizowany ONLINE

– Przelew z MeritumBank, realizowany ONLINE

– Przelew z EuroBank, realizowany ONLINE (5.00–23.00)

– Przelew z Raiffeisen, realizowany od 7.00–22.00

– Przelew z GetinBank, realizowany od 8.00–18.00 w dni robocze

– Przelew z BPH, realizowany ONLINE (7.00–21.00 w dni robocze)

– Płać z ING, realizowany ONLINE

– Płacę z City Handlowy, realizowany ONLINE

– Przelew z Polbanku, realizowany od 8.00–18.00 w dni robocze

– Przelew z Kredyt Banku, realizowany od 6.00–22.00 w dni robocze

– Przelew z BGŻ, realizowany od 8.00–21.00 w dni robocze

– Przelew z Deutsche Banku, realizowany od 8.00–18.00 w dni robocze

– Przelew z Bankiem Pocztowym, realizowany od 8.00–18.00 w dni robocze

– Przelew z InvestBank, realizowany od 8.00–18.00 w dni robocze

Odroczony termin płatności

Ten rodzaj regulowania płatności dostępny jest tylko dla firm, które mają z nami podpisane umowy o współpracy handlowej, bibliotek, instytucji. Klienci indywidualni muszą dokonać przedpłaty poprzez wcześniej wymienione formy płatności. W przypadku wyboru tej formy, prosimy z formularzu zamówienia zaznaczyć tę opcję. Po weryfikacji przez naszego pracownika, zamówienie będzie realizowane z odpowiednim terminem odroczonej płatności wskazanym na fakturze przelewowej.