Czytaj po polsku. T. 4: Stefan Żeromski: „Siłaczka”, „Rozdziobią nas kruki, wrony...”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących. Wyd. 4.

oprac. Agnieszka Szol
978-83-8012-715-9
Nakład:
wyczerpany (wersja papierowa)
Wymiary:
Oprawa:
Numer pracy:
PiS 177
Inne:
tab., ćwiczenia, klucz do ćwiczeń, słowniczek
e-book, skrypt, seria

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość:

Czytaj po polsku. T. 4: Stefan Żeromski: „Siłaczka”, „Rozdziobią nas kruki, wrony...”. Wyd. 4. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących (całość)

Prezentowana książeczka to materiał pomocniczy do nauki języka polskiego jako obcego. Przeznaczona jest dla osób początkujących (opracowanie składa się z 300 słów), które chcą poznać polską klasykę literacką i wzbogacić swój zasób słownictwa. Książeczka zawiera skrócone wersje nowel Siłaczka oraz Rozdziobią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, a także zestawy ćwiczeń, których celem jest doskonalenie świeżo zdobytej przez obcokrajowców szeroko pojętej wiedzy językowej oraz ogólnokulturowej.

W tomie zamieszczono słowniczek zawierający wszystkie wyrazy użyte w tekstach opowiedzianych nowel (w formach gramatycznych, w jakich wystąpiły w tekście, i wzbogacone o gramatyczne informacje, np. formy podstawowe, tj. słownikowe, czy rekcje, a więc wiadomości przydatne dla osób uczących się języka polskiego).

Nagrania obu tekstów: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-04-stefan-zeromski-silaczkarozdziobia-nas-kruki-wrony-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezykapolskiego-jako-obcego-edycja-dla-poczatkujacych-poziom/