oprac. Małgorzata Smereczniak
Numer pracy:
PiS 175
Inne:
ilustr., ćwiczenia, klucz do ćwiczeń, nota bibliogr.
e-book, skrypt, seria

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość:

Czytaj po polsku. T. 11: Sławomir Mrożek: „Nocny ekspres”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom C1–C2) (całość)

Książka z opowiadaniem Nocny ekspres Sławomira Mrożka kontynuuje serię „Czytaj po polsku” i jest przeznaczona dla osób znających język polski w stopniu zaawansowanym (C1/C2). Zawiera krótką notkę biograficzną o Sławomirze Mrożku, zarys tematyki utworu (w języku polskim, angielskim i niemieckim) oraz oryginalny tekst opowiadania Nocny ekspres, uzupełniony przypisami objaśniającymi trudniejsze słownictwo. Tekst opowiadania obudowany jest propozycjami różnorodnych ćwiczeń rozwijających kompetencje językowe, literackie i kulturowe.

Opracowanie doskonale sprawdzi się zarówno podczas zajęć prowadzonych w grupie (klasie), jak i w samodzielnej nauce (zawiera klucz do ćwiczeń).

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-11-slawomir-mrozek-nocny-ekspres-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-zaawansowanych-poziom-c1c2/