W Twoim koszyku nie ma żadnych produktów.
Egzemplarz bezpłatny (PDF)
Artykuły zawarte w publikacji dostępne są też w wersji elektronicznej:
Central and Eastern European Online Library: www.ceeol.com
Czasopismo stanowi kontynuację dzieła prof. zw. dr. hab. Kazimierza Marszała, który stworzył i redagował Problemy Prawa Karnego przez wiele lat, czyniąc z nich szanowaną i rozpoznawaną wśród przedstawicieli nauki prawa pozycję.
Po kilku latach nieobecności na rynku wydawniczym Problemy Prawa Karnego pojawiają się znowu, a na ich kartach poruszone zostaną nurtujące kwestie z zakresu prawa i procesu karnego. Autorzy tekstów opublikowanych na łamach czasopisma podejmują się zarówno rozważań teoretycznych, jak i analizy obowiązujących rozwiązań z perspektywy praktycznego stosowania prawa.
Praca zaadresowana jest do przedstawicieli nauki szeroko pojętej karnistyki, praktyków zmagających się z problemami prawa karnego na co dzień, jak również studentów zainteresowanych powyższą tematyką.
Jarosław Zagrodnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor UŚ, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, radca prawny. Zajmuje się problematyką uprawnień pokrzywdzonego, działalnością procesową obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym i procesie karnym skarbowym, zagadnieniami systemowymi dotyczącymi przebiegu postępowania karnego w stadium przygotowawczym i jurysdykcyjnym, zagadnieniami z zakresu materialnego i procesowego prawa karnego skarbowego, a także kwestią odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz międzynarodowej współpracy w sprawach karnych; autor i współautor kilkudziesięciu publikacji o charakterze naukowym i dydaktycznym, głównie z dziedzin prawa karnego procesowego i prawa karnego skarbowego.
Kazimierz Zgryzek, prof. dr hab., Kierownik Katedry Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, rzecznik odpowiedzialności dyscyplinarnej dla nauczycieli akademickich Uniwersytetu Śląskiego, adwokat, zastępca przewodniczącego Komisji Bioetycznej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej przez 5 kadencji. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problemów obrony w procesie karnym i ochrony praw człowieka. Współautor wznawianego 4.krotnie komentarza do KPK pod red. P. Hofmańskiego (seria Duże Komentarze), autor ponad 100 publikacji z zakresu procedury karnej oraz problematyki ustroju organów ochrony prawnej.