oprac. Katarzyna Frukacz
Numer pracy:
PiS 185
Inne:
tab., kolorowe ilustr., ćw., klucz do ćw.
e-book, tradycyjna papierowa, skrypt

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość:

Czytaj po polsku. T. 12: Jacek Hugo-Bader: „Maską w stronę wiatru”. Włodzimierz Nowak: „Radiobudzik pani Mohs”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom C1/C2) (całość)

W prezentowanym tomie z serii „Czytaj po polsku” zamieszczono fragmenty reportaży Radiobudzik pani Mohs Włodzimierza Nowaka oraz Maską w stronę wiatru Jacka Hugo-Badera. Skrypt opracowano pod kątem kształcenia językowego i literaturoznawczego cudzoziemców znających język polski na poziomie zaawansowanym (C1/C2).

Oprócz ćwiczeń komunikacyjnych, leksykalno-gramatycznych oraz rozwijających umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania książka zawiera osobny segment zadań poświęconych gatunkowym cechom reportażu. Skrypt można więc wykorzystać podczas zajęć lektoratowych w grupach o zainteresowaniach humanistycznych. Za sprawą aktualnej tematyki podjętej przez obu reporterów opracowanie sprawdzi się także w czasie lekcji dotyczących podróży, motoryzacji, pracy i opieki socjalnej, ekonomii i gospodarki, państwa i polityki.

Zawarty w tomie zestaw ćwiczeniowy uzupełniają notki biograficzne autorów, krótkie streszczenia reportaży oraz zamieszczony na końcu skryptu klucz odpowiedzi.

Fragment zawartości: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-12-jacek-hugo-bader-maska-w-strone-wiatru-wlodzimierz-nowak-radiobudzik-pani-mohs-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obceg/