Czytaj po polsku. T. 1: Bolesław Prus: „Kamizelka”, „Z legend dawnego Egiptu”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących (poziom podstawowy A1/A2). Wyd. 4.

oprac. Wioletta Hajduk-Gawron, oprac. Małgorzata Smereczniak
978-83-226-1644-4
Nakład:
dostępny (wersja papierowa)
Wymiary:
Oprawa:
Numer pracy:
PiS 157
Inne:
ćwiczenia, słowniczek, klucz do ćwiczeń
e-book, skrypt, seria

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość lub część:

Czytaj po polsku. T. 1: Bolesław Prus: „Kamizelka”, „Z legend dawnego Egiptu”. Wyd. 3. (całość)

Materiał pomocniczy do nauki języka polskiego jako obcego, przeznaczony dla osób początkujących (opracowanie składa się z 300 słów), które chcą poznać polską klasykę literacką i wzbogacić swój zasób słownictwa. Zawiera skrócone wersje nowel Bolesława Prusa Kamizelka i Z legend dawnego Egiptu, a także zestawy ćwiczeń, których celem jest doskonalenie zdobytej wiedzy językowej oraz ogólnokulturowej.

W tomie zamieszczono słowniczek zawierający wszystkie wyrazy użyte w tekstach opowiedzianych nowel (w formach gramatycznych, w jakich wystąpiły w tekście, i wzbogacone o gramatyczne informacje, np. formy podstawowe).

Nagrania obu tekstów: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-01-boleslaw-prus-kamizelka-z-legend-dawnego-egiptu-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-poczatkujacych-p/