W Twoim koszyku nie ma żadnych produktów.
Niniejsza publikacja jest jedną z nielicznych pozycji w polskiej literaturze prawniczej, która dotyczy strukturalnego oddziaływania funduszy unijnych na rolnictwo. W monografii poddano analizie nową umowę obligacyjną w prawie rolnym pozwalającą na zindywidualizowane określenie sposobu wykorzystania środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przez dysponenta środków pomocowych i beneficjenta, którzy mogą precyzyjnie określić cele, etapy i sposób wykorzystania przyznanych środków finansowych. Szczególną uwagę Autorka zwróciła na podstawowe cechy umowy cywilnoprawnej zawieranej w administracji, tj. na powiązanie umowy z aktem administracyjnym, który poprzedza jej zawarcie, ograniczenie autonomii woli stron oraz cywilnoprawny tryb rozstrzygania sporów powstałych w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem zobowiązań.
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do pracowników organów administracji publicznej zajmujących się dystrybucją środków z Unii Europejskiej na rozwój obszarów wiejskich, sędziów sądów powszechnych i sądów administracyjnych, a także radców prawnych i adwokatów, którzy zajmują się obsługą prawną beneficjentów środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dorota Łobos-Kotowska, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się problematyką prawa rolnego, w szczególności spółek rolnych i płatności bezpośrednich, radca prawny. [14.09.2021]
Zobacz środek (PDF)
Cena katalogowa: 79 zł