Czytaj po polsku. T. 13: Eliza Orzeszkowa: „Gloria victis”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla początkujących (poziom A1–A2)

oprac. Magdalena Nowak-Kaczmarek, oprac. Paulina Stasiak
978-83-226-3943-6
Nakład:
dostępny (wersja papierowa)
Wymiary:
Oprawa:
Numer pracy:
PS 210
Inne:
tab., kolorowe mapy, fot., ćwiczenia, klucz do ćwiczeń
skrypt, seria

Publikacja jest także dostępna w wersji elektronicznej na portalach:

ebookpoint: www.ebookpoint.pl

IBUK (możliwość zakupu lub wypożyczenia): www.ibuk.pl

Książeczka to trzynasty tom materiałów pomocniczych do nauki języka polskiego jako obcego. Adresowana jest do osób początkujących (opracowanie składa się z 300 słów), które chcą poznać polską klasykę literacką i wzbogacić swój zasób słownictwa.

Publikacja zawiera streszczenie noweli Gloria victis Elizy Orzeszkowej oraz zestawy ćwiczeń, których celem jest doskonalenie świeżo zdobytej przez obcokrajowców szeroko pojętej wiedzy językowej oraz ogólnokulturowej.

W tomie zamieszczono słowniczek zawierający wszystkie wyrazy użyte w tekście opowiedzianej noweli (w formach gramatycznych, w jakich wystąpiły w tekście, i wzbogacone o gramatyczne informacje, np. formy podstawowe, tj. słownikowe, czy rekcje, a więc wiadomości przydatne dla osób uczących się języka polskiego).