Czytaj po polsku. T. 9: Katarzyna Grochola: „Zdążyć przed pierwszą gwiazdką”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla średnio zaawansowanych (poziom B1 / B2). Wyd. 3.

oprac. Wioletta Hajduk-Gawron
Miejsce wydania: 
Katowice
Rok wydania: 
2022
ISBN: 
978-83-226-2226-1
ISSN: 
2720-5800
Wydawca: 
Wydawnictwo UŚ
Liczba stron: 
72
Wymiary: 
165 mm × 120 mm × 0 mm
Oprawa: 
broszurowa, klejona, folia błyszcząca
Numer pracy: 
PS 222
Inne: 
kolorowe ilustr., ćw., klucz do ćw.
Wydanie: 
3
Rodzaj publikacji: 
skrypt, seria
Język: 
polski
9,90 zł

Opis

Wersja on-line

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość:

Czytaj po polsku. T. 9: Katarzyna Grochola: „Zdążyć przed pierwszą gwiazdką”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla średnio zaawansowanych (poziom B1 / B2) (całość)

 

Ukazujący się w serii „Czytaj po polsku” tom Zdążyć przed pierwszą gwiazdką Katarzyny Grocholi zawiera fragmenty opowiadania z ćwiczeniami, które są skierowane do osób uczących się języka polskiego na poziomie B1/B2.

Książeczka dzięki swej strukturze doskonale nadaje się zarówno do samodzielnej nauki języka polskiego i pracy nad tekstem, jak i do pracy na zajęciach prowadzonych przez lektora. Zawiera ona bowiem część lekturową wraz z wyjaśnieniem słów, które mogą stanowić trudność dla czytelników znających język polski na poziomie średnio zaawansowanym, część ćwiczeniową (rozumienie tekstu, mówienie, pisanie, ćwiczenia leksykalno-gramatyczne) oraz klucz do ćwiczeń.

Ciekawostką tomu jest to, że treść zamieszczonego opowiadania dotyczy świąt Bożego Narodzenia, dlatego w części ćwiczeniowej znajduje się bogaty materiał skoncentrowany wokół tej tematyki (m.in. dział propozycje muzyczne).

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-09-katarzyna-grochola-zdazyc-przed-pierwsza-gwiazdka-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-srednio-zaawansowanych-poziom-b1/