Publikuję w WUŚ

Zarządzenie Rektora UŚ nr 75 w sprawie ustalenia zasad weryfikacji językowej tekstów obcojęzycznych kierowanych do opracowania wydawniczego i publikacji w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach lub we współpracy z wydawnictwami zewnętrznymi. (pobierz PDF)

Formularz wstępnej weryfikacji językowej tekstu obcojęzycznego (pobierz PDF)

Zarządzenie Rektora UŚ nr 25 w sprawie ustalenia limitów środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z działalnością wydawniczą w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (pobierz PDF)

Witamy Państwa na stronie informacyjnej dla Autorów planujących wydanie książki w Wydawnictwie UŚ. Prosimy o zapoznanie się z kolejnymi etapami postępowania (menu obok), którego finałem jest przyjęcie publikacji do procesu wydawniczego i wydanie jej drukiem w naszym Wydawnictwie.

Jeśli jesteście Państwo zdecydowani wydać swoją książkę w naszym wydawnictwie, przypominamy, że stosujemy określoną normę edytorską zapisu adresów bibliograficznych. Dlatego już na wstępnym etapie przygotowywania tekstu  zapraszamy do zapoznania się z informacjami, jak prawidłowo przygotować przypisy, w jaki sposób przygotować materiał ilustracyjny - zawartymi w Zaleceniach edytorskich.

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez nas szablonów dokumentów w programie MS Word. Dzięki zaimplementowanym w nim stylom akapitowym o wiele łatwiej i skuteczniej możecie Państwo odpowiednio formatować typograficznie prace, a także za ich pomocą stworzyć automatycznie spis treści.

Procedura wydawnicza w skrócie:

I. ETAP RECENZYJNY

AUTOR

zgłoszenie redaktorowi serii pracy do recenzji

REDAKTOR SERII

wniosek do Zespołu o wyznaczenie Recenzenta i o skierowanie pracy do recenzji

ZESPÓŁ

wybór Recenzenta; zlecenie do Wydawnictwa (dane adresowe recenzenta; źródło finansowania

recenzji: MPK + ZFIN)

WYDAWNICTWO

przesłanie materiałów, umowy i rachunku do recenzenta;

RECENZENT

przekazanie recenzji Zespołowi

II . ETAP PO RECENZJI

AUTOR